Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Podstawą dobrego funkcjonowania przydomowej czyszczalni ścieków jest jej prawidłowy montaż, to głównie od niego zależy czy instalacja będzie spełniać swoje zadanie, a jakość zastosowanych materiałów ma tutaj znaczenie drugorzędne.

Firmy instalacyjne zajmujące się montażem przydomowych oczyszczalni ścieków dobrze znają swój zawód i doskonale wywiązują się z powierzonych im zadań. Jednak dostępność oczyszczalni jest duża i można je kupić bardzo tanio w wielu marketach budowlanych. Jakość tych wyrobów jest mocno wątpliwa ponieważ cena musi zawsze odzwierciedlać jakość produktu który kupujemy. Porównując oczyszczalnie zakupioną w markecie z kupioną bezpośrednio od producenta łatwo można zauważyć że w tak zwanej marketówce jest cieńsza ścianka zbiornika który można wręcz uginać ręką, zbiorniki są lżejsze co pokazuje że zużyto mniej materiału i zawsze nie są kompletne a czym dowiaduje się dopiero klient w czasie montażu oczyszczalni jak zauważa że brakuje niektórych elementów i należy je dokupić jednak już po znacznie wyższych cenach niż standardowo, dzięki czemu market rekompensuje sobie cenę. Tak zamontowane oczyszczalnie przydomowe cechują się niższą jakością ponieważ montowane są przez osoby które przeważnie robią to pierwszy raz i popełniają wiele błędów. Często do naszej firmy zgłaszają się osoby które mają źle zamontowaną oczyszczalnie ścieków ale po kilku zdaniach przyznają się że montowały ją same i chcą aby teraz profesjonalna firma to poprawiła. Jednak koszty poprawek są większe niż samego montażu wiec mało który klient decyduje się na ponowne wydanie pieniędzy.

Jak widać przydomowa oczyszczalnia ścieków pomimo swojej prostej konstrukcji nie są łatwe w montażu i należy zwracać dużą uwagę na jakość zakupionych materiałów. Najczęstszymi błędami w wykonaniu jest obsypanie zbiornika zbitym gruntem który może doprowadzić do zniszczenia pojemnika, jego przechylenia lub złego wypoziomowania. Dodatkowo również często aby ograniczyć ilość pracy znacząco skraca ie drenaż rozsączajacy ponieważ jest on zajęciem trudnym, ciężki i czasochłonnym. Skutkiem tego jest szybkie cofnięcie się ścieków do budynku co powoduje że cała instalacja oczyszczalni nie ma żadnego sensu i nie spełnia swojego zadania.