Montaż oczyszczalni ścieków

Często klienci pytają się o oczyszczalnie ekologiczne jednak jako instalatorzy mamy problem ze zrozumieniem o co im właściwie chodzi. Czy mają na myśli oczyszczalnie drenażową, biologiczną? A czasami tak określają szambo.

Popularność przydomowych oczyszczalni ścieków jest ogromna ich zalety w porównaniu z tradycyjnym szambem są ogromne i obecnie mało kto wybiera betonowy zbiornik do gromadzenia nieczystości. Wygoda użytkowania taka jak brak potrzeby ciągłego opróżniania jest ogromna i jednocześnie jest oszczędnością. Dlatego przydomowe oczyszczalnie ścieków są podstawą dla każdego domu który nie ma możliwości podłączenia się do kanalizacji miejskiej. Jednak klienci pytają się czasami o oczyszczalnie biologiczne nie mają pojęcia z czym wiąże się to określenie. Oczyszczalnią biologiczną określa się takie rozwiązanie które posiada w sobie osad czynny i jest okresowo lub w sposób ciągły napowietrzane. Różnicą w konkretnych technologią jest sposób napowietrzania, miejsce rozwijania się biofilmu, sposób konstrukcji osadnika wstępnego. Różnice te pomimo stosowania innych urządzeń i procesów jednostkowych sprowadzają się do jednego, czyli usunięcia ze ścieków zanieczyszczeń organicznych. Jednak tak samo ważny jest kolejny etap którym jest rozsączenie ścieków w gruncie ponieważ właśnie taki sposób pozbycia się oczyszczonych ścieków jest najpopularniejszy a jednocześnie najtańszy. Dlatego wykonanie odbiornika ścieków jest bardzo ważne i ma ogromne znaczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest drenaż rozsączający który jest najstarszym typem a zarazem najskuteczniejszym. Stosowanie drenaży rozsączajcego jest szerokie i można go wykonać również na gruntach słabo chłonnych.

Montaż oczyszczalni ścieków ścieków wyposażona w drenaż rozsądzający jest obecnie najlepszym rozwiązaniem i gwarantującym najdłuższą żywotność całego systemu. Odpowiednio wykonany drenaż może pracować przez 15 lat lub dłużej. Ważne jest jego powierzchnia rozsączającą czyli miejsce gdzie woda może się swobodnie rozchodzić. Każdy instalator woli wykonać oczyszczalnie biologiczną wyposażona w drenaż ponieważ z góry wie że takie rozwiązanie zapewni mu spokój w serwisowaniu na długie lata.